eFSaNeTuRk

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İkiz Kulelerdeki Türkler

ÖzKaN
    ÖzKaN
    Üye
    Üye

İkiz Kulelerdeki Türkler Empty İkiz Kulelerdeki Türkler

Mesaj tarafından ÖzKaN Perş. Haz. 11, 2009 11:06 am

Terörist saldırıda çöken ikiz kulelerde çalışanların büyük bir bölümü öldü. Kulelerde çalışan Türklerin büyük bölümüyse hayatta... Basına yansıyan hikâyelere göre Türklerin kurtuluş sırları şöyle :

# En kötüsünü düşündüler : Bina sarsılınca Türklerin akıllarına iki olasılık geldi : Ya uçak çarptı, ya deprem oldu. ABD lilerse sistemlerde patlama oldu diye düşündü. Türk Nasıl kurtulurum u planlarken ABD li masasında çalışıyordu.
    # Anonsları dinlemediler : Resmi emirleri ciddiye almayan Türkler, izdihamı engellemek için hoparlörden yayılan Binayı terk etmeyin uyarılarına aldırmayıp hemen merdivenlere yöneldi.
    # Cepler hep açık : Tam bu sırada en ciddi toplantıda bile kapamadıkları, tuvalette dahi yanlarında bulundurdukları cep telefonları çaldı, dostları çabuk kaç, binaya uçak çarptı diye uyardı.
    # Emniyet şeridini ihlal : Binadan kurtulan bir Türk e kulak verelim: Amerikalılar merdivenin sağından tek sıra halinde iniyordu. Polise Neden solu kullandırmıyorsun? dedim. Yukarı çıkanlara ayırdık dedi. Gülüp tek başıma soldan jet gibi indim. 2 dakika sonra bina çöktü.
    # İleriyi gördüler : Kurtulan bir Türk kızı anlatıyor : Binadan çıkınca hemen uzaklaştım. Çünkü depremde binalar sallantıdan 15-20 dakika sonra çökmüştü. ABD lilerse binanın önünde telefonla Kurtuldum diye müjde veriyorlardı. Kuleler çökerken sanırım altında kaldılar.

Similar topics

-

Forum Saati Ptsi Mayıs 20, 2024 12:19 am