eFSaNeTuRk

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Beyin fırtınası

eFSaNeTuRk
    eFSaNeTuRk
    Admin
    Admin

Beyin fırtınası Empty Beyin fırtınası

Mesaj tarafından eFSaNeTuRk Cuma Haz. 05, 2009 8:21 am

1 2 3 4 sayılarını kullanarak 401 elde edin
    her türlü işlem mübah

- Her sayıyı bir kere kullanacaksınız.
    - sayıları yanyana getirebilirsiniz. mesela 1 ile 3 --> 13
    - Fakat kendiniz bir sayı bulup yanına sayı eleyemezsiniz. mesela 40 bulup yanına 1 getiremezsiniz

2
    0'dan 14'e sayılar, şu üç gruba ayrılmış:

A: 0, 3, 6, 8 ve 9.
    B: 1, 4, 7, 11 ve 14.
    C: 2, 5, 10, 12 ve 13.

Buna göre 15, 16 ve 17 sayıları hangi gruplara dahil edilmelidir? We nedenleri nelerdir?

3
    bir PROF.kendine asistan seçicektir..iki adayı vardır...sadece 1 asistan seçicektir...asistanların ikisinide karşısına alır ve"BENİM İKİ ÇOCUĞUM VAR çocukların yaşları ÇARPIMI'nı A ya TOPLAMINI B ye söyler...A ya sorar kızlarımın yaşı kaç.?? A bilemez...Bu sefer B ye sorar...B de bilemez...B bilemeyince A ordan hemen atlar BULDUM HOCAM der...hadi bakalım sıra sizdee...

4
    arkadaslar resımde ılk once 12 tane adam oluyo sonra resım degışınce 13 oluyo adam sayısı nasıl oluyo anlamadım anlayan var mı???Beyin fırtınası Msn_wink

Beyin fırtınası 12130xssx95b15dtg5

5
    Zamanın birinde 2 kırallık var.Birinde kral diğerinde kraliçe tek başına yaşamakta eşleri ölmüş ikisininde.Bu kral ile kraliçe birbirlerini seviyolar.Ama bir türlü bir araya gelemiyolar.Geldikleri zaman ve ilişkileri duyulduğu zaman iki ülke savaşacak.Bunun için kral bi sandık yapar ve ülkenin en iyi çilingir ustasını getirip buna eşsiz bi kilit yaptırır.Sonra çilingiri öldürür.Sandığa bi mektup yazıp koyarak kraliçeye gönderir.Kraliçe ülkenin en iyi çilingir ustasını getirir usta bunun açılması imkansız der.Kraliçe düşünür ve bi formul bulur.Bulduğu formul ile güvenle yazışabileceklerdir.
    Soru :Bu formul nedir? bi ipucu yine sandıkla haberleşiyolar

5 SORU 5 CEVAP YARIŞMA BAŞLAMIŞTIR!

HEPSİNİ AÇIKLAMASIYLA BİRLİKTE CEVAPLIYAN İLK ARKADAŞIMIZ KAZANIYOR

*1.'ye güzel bir hawai tatili Beyin fırtınası Biggrin Very Happy Very Happy Very Happy

Forum Saati Çarş. Mayıs 08, 2024 7:01 am